AUDIOPHILE.ORG FORUM BÖLÜMÜ KULLANIM KURALLARI

 • İLAN GİRİŞ YÜKÜMLÜLÜKLERİ

  Bir ilanın içinde gerek yazı, gerek resim veya başka bir biçimde şu türde linklerin kullanılması yasaktır;

  - Rakip sitelere verilecek linkler,

  - Mal ve hizmet alan, satan veya ticaretini yapan siteler,

  - Audiophile.org dışında ticaret yapılmasını öneren veya Audiophile.org kullanıcılarına doğrudan satış yapmayı amaçlayan sitelere olan linkler,

  - Audiophile.org’da satışı yasak olan ürünlerin satışını yapan web sitelerine verilen linkler,

  - Audiophile.org kullanıcı bilgisi ve şifresini sorgulayan sitelere verilen linkler.

  Lütfen hiç bir ilanınızda reklam tarzında giriş yapmayınız. Sitemizde reklamlar ücrete tabidir. Bu konuda soru ve istekleriniz için info@@audiophile.org a mail atınız.

  Ricamız yazı ve yorumlarınızda etik değerler kurallarına uymanız, kimseyi kırıcı, zedeleyici ya da haksız rekabet yaratıcı yazı yazmamanız

  Web sitemiz sayesinde sunulan içerikler tarafımızca kontrol edilmez, ancak bir şikayet durumunda saygısız, saldırgan, kaba, yanlış, yanıltıcı haksız rekabet ve şiddet içerici mesajlar bir uyarı yapmaksızın silinebilir ve içerik sahibin siteye girişi durdurulabilir.

 • DİĞER KANUNİ KOŞULLAR

  1. Kanunlara Uyum

  Giriş yaparken tüm ülke kanunları ve kurallarına uymak zorundasınız. Kanunsuz mal ve hizmetlerin satışını bu sitede yapamazsınız. Kanunları ve yasaları bilmemek kanuna göre bir mazeret kabul edilemez. Hangi mal ve hizmetlerin kanunsuz olduğunu bilmek giriş yapan kişinin sorumluluğundadır.

  2. Kullanıcı Yasaklaması

  Yasalara veya site kurallarına uymadığına inandığı bir durumla karşılaştığında Audiophile.org, ilgili kişinin üyeliğini ve kontürünü habersiz iptal etme ve yasal mercilere şikayet haklarını saklı tutar.

  3. Site Kurallarının Kabulü

  Audiophile.org, tüm kullanıcılarına, sınıflandırılmış ilanlar, tartışma forumları ve e-posta hizmetleri dahil Online hizmetler sunar (bundan böyle tüm bu işlemler "Hizmet" olarak anılacaktır) ve bu hizmet aşağıdaki Kullanma Şartlarına tabidir.

  Bu şartlar, zaman içinde Audiophile.org tarafından değiştirilebilir, güncellenebilir. Audiophile.org'un herhangi bir hizmetini kullandığınızda bu şartları kabul ettiğinizi ve tamamına uyacağınızı kabul etmiş olursunuz. Ayrıca belirli bir Audiophile.org hizmetini kullanırken bu hizmet için yürürlükte bulunan ve zaman içinde değiştirilebilecek olan ilkelere de uygun hareket etmeyi kabul etmiş sayılırsınız.

  Bu şartlara veya yapılan değişikliklere herhangi bir şekilde itiraz etmeniz veya herhangi bir nedenle Audiophile.org'dan tatmin olmamanız halinde sadece Audiphile.org'u kullanmaktan vazgeçme hakkına sahipsiniz.

  4. İçerik

  Hizmet’te yayınlanan veya hizmet üzerinden aktarılan veya bağlanılan bildiriler, mesajlar, metinler, dosyalar, resimler, görüntüler, videolar, ses kayıtları veya diğer materyaller ("İçerik") bunlara yayınlanmadan önce sahip olan kişiye ait addedilir.

  Diğer bir deyişle yayınladığınız veya hizmet aracılığıyla sunduğunuz tüm içerikten ve e-postalardan tamamen siz sorumlu kabul edilirsiniz. Audiophile.org, sadece alıcı ve satıcıyı karşı karşıya getirir.

  Hizmetimiz aracılığıyla sunulan içeriklerin Audiophile.org tarafından kontrol edilmediğini ve içeriğinden Audiophile.org’nın sorumlu olmadığını ve Hizmeti kullandığınız zaman saygısız, saldırgan, kaba, yanlış, yanıltıcı veya itiraza açık bilgi ve içeriklere erişebileceğinizi kabul etmiş sayılırsınız.

  Audiophile.org sitesi aracılığıyla sunulan içerik, Audiophile.org'dan tamamen bağımsız olan diğer web sitelerine bağlantı sunabilir. Audiophile.org, bu sitelerde yer alan bilgilerin doğruluğu, bütünlüğü veya gerçekliğine ilişkin de hiçbir garanti vermez. Diğer web sitelerine kurduğunuz bağlantılar tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

  Herhangi bir içeriğin kullanımına ilişkin tüm riskleri değerlendirmeniz ve üstlenmeniz gerektiğini, içeriğe güvenemeyeceğinizi ve Audiophile.org'un herhangi bir içerikten veya posta, e-posta veya hizmetler ile sunulan içeriğin kullanımı sonucu oluşabilecek zarar ve ziyanlardan hiçbir durumda sorumlu tutulamayacağını kabul etmiş bulunuyorsunuz.

  Audiophile.org'un içerikleri ön elemeden geçirmediğini veya onay mekanizmasına tabi tutmadığını, ancak bir ihbar veya kendi takdiri ile, kullanım koşullarının ihlal edilmesi veya başka bir neden ile bunları bildirimsiz reddetme, silme veya taşıma hakkı olduğunu kabul etmiş bulunuyorsunuz.

  5. Spam Mail Politikası

  Audiophile.org, eposta adreslerine veya Audiophile.org bilgisayar sistemleri üzerinden yasaklanmış veya talep edilmemiş eposta reklamları gönderilemez. Aksine davranışlar, Audiophile.org bilgisayar sistemlerinin izinsiz kullanımı bu şartların ve Türkiye yasalarının ihlal edilmiş olması anlamına gelir ve bu tür ihlaller yapan kişi ve temsilcisinin sivil ve cezalara tabi tutulmasına neden olabilir.

  6. Gizlilik ve Özel Bilgilerin İfşası

  Audiophile.org sitesinde yer alacak bilgiler ve içerik, Gizlilik Politikası na tabidir ve Gizlilik ve Özel Bilgiler adresinde açıklanmıştır. Audiophile.org web sitesini veya Hizmeti kullanmanız bu Gizlilik Politikasını baştan sona okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir.

  Ayrıca Audiophile.org, aşağıdaki şartlar altında içeriğinizi, eposta adresinizi, IP adresinizi ve diğer bilgilerinizi saklayabilir veya gerekli yasal mercilere verebilir;

  • Yasalara uygun olmayan bir durum var ise veya mahkemelerin talep etmesi halinde,

  • Üçüncü bir şahıs tarafından haklarının ihlal edildiği iddialarına karşı,

  • Üçüncü bir şahsın iletişim bilgilerinin izinsiz veya bir taciz şeklinde yayınlandığı veya aktarıldığına ilişkin iddialar karşısında,

  • Audiophile.org kullanıcıları veya genel olarak toplumun hak, çıkar ve kişisel güvenliklerini korumak amacı ile

  7. Tescilli haklar

  Site içeriği, telif hakkı yasaları ve uluslar arası anlaşmalarca izin verilen maksimum dereceye kadar korunur. Hizmetlerden elde edilen içerikleri Audiophile.org’nın yazılı izni olmadan kopyalamayacağınızı, çoğaltmayacağınızı ve hizmette sergilenen tüm telif hakkı bildirilerine uyacağınızı kabul etmiş olursunuz. Hizmette yer alan hiçbir kaynak kodunu açamaz veya ayıramaz, terse işleyemez veya tespit etmeye çalışamazsınız. Yukarıda belirtilen hususları sınırlamadan ticari amaçlarla hizmetlerin herhangi bir bölümünü çoğaltmamayı, kopyalamamayı, satmamayı, yeniden satmamayı veya kendi çıkarlarınız için kullanmamayı kabul etmiş olursunuz.

  Audiophile.org, site kullanıcıları, hizmetin halka açık bir bölümünde içerik yayınlayarak otomatik olarak Audiophile.org'a söz konusu içeriği kullanmak, kopyalamak, göstermek ve dağıtmak ve söz konusu içerikten elde edilen çalışmaları hazırlamak ve diğer çalışmalara dahil etmek ve söz konusu hususlara ilişkin alt lisanslar vermek için gayri kabulü rücu, sürekli, özel olmayan, tamamen ödenmiş, global bir lisans vermiş olur.

  Bunun yanı sıra içeriği, Hizmetin halka açık bir bölümünde yayınlayarak herhangi bir nedenle herhangi bir tarafa Hizmet üzerinde içeriği kullanma, gösterme, kopyalama, çoğaltma veya kendi çıkarları için kullanma hakkını vermiş olur.

  8. Kurum, şahıs ve topluluklarla olan ilişkiler

  Organizasyonlar ve/veya bireylerle hizmet üzerinden veya hizmet aracılığıyla kuracağınız ilişkiler, alacağınız/vereceğiniz mal ve hizmetlere ilişkin ödeme ve teslimatlar dahil her türlü ilişki, tamamen sizinle bu organizasyon ve/veya kişiler arasındadır. Audiophile.org bu ilişkilerden kaynaklanan kayıp veya hasarlardan sorumlu olmayacaktır.

  Katılımcılar veya kullanıcılar ve üçüncü bir taraf arasında bir anlaşmazlık olması durumunda Audiophile.org’nın konuya dahil olma yükümlülüğü olmadığını kabul edilmiş sayılır. Bir veya daha fazla kullanıcıyla herhangi bir anlaşmazlık yaşamanız durumunda hizmetlerimizden kaynaklanmış veya kaynaklanmamış olsun Audiophile.org görevlileri, çalışanları, temsilcileri ve varislerini bunlara ilişkin olan her türlü iddia, talep, tazminat ve hasarlara ilişkin haklardan ibra etmiş kabul edilirsiniz.

  9. Yürütme

  Siteye giriş yaptığınız zaman aşağıdaki içerikleri hiçbir biçimde yayınlamamayı, e-posta ile göndermemeyi veya sunmamayı kabul etmiş olursunuz;

  • Yasal olmayan, zararlı, tehdit unsuru yaratan, hakaret niteliğinde, taciz edici, küçük düşürücü, onur kırıcı, diğer kişilerin gizliliklerini ihlal eden veya herhangi birisine veya birilerine zarar veren bilgiler,

  • Fiili olarak cinsel ilişkiye giren bir kişiyi gösteren (buna aşağıdakiler dahil ancak sadece bunlarla sınırlı değildir) (i) cinsel birleşme, jenital-jenital, oral-jenital, anal-jenital, veya oral-anal, ister aynı cinsten ister karşı cinsten kişilerle veya (ii) hayvanlarla cinsel ilişkide bulunma veya (iii) mastürbasyon veya (iv) sadist eğilimli veya mazoşist eğilimli, veya (v) herhangi bir kişinin jenital veya edep yerlerinin şehvet uyandırıcı bir şekilde gösterilmesi.

  • Bir kişi veya belirli bir grubu, din, dil, fiziksel engel, cinsiyet, cinsel eğilim, ırk, etniklik, yaş veya özürleri esas alarak taciz eden, alçaltan, göz dağı veren ve nefret niteliği taşıyan bir şekilde nitelendirmek.

  • Vahşet ve vahşet ile ilgili her türlü resim, iddia, yazı ve içerikler.

  • Bir Audiophile.org çalışanı dahil ancak sadece bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir kişi veya kurumu taklit eden veya bu kişi veya kurumla ilişkinizi yanlış veya hatalı bir şekilde gösteren içerikler (bu hüküm yasal olarak yasal olarak toplum şekillerinin aldatıcı olmayan parodilerini içeren mesajlara uygulanmaz).

  • Bir kişinin yazılı onayı olmadan o kişi hakkında yayınlanan kişisel veya tanımlayıcı bilgiler.

  • Yanlış, yanıltıcı, aldatıcı, bilgiler,

  • Herhangi bir tarafın patent, ticari marka, ticari sır, telif hakkı veya diğer mülki haklarını ihlal eden veya hiçbir yasa veya sözleşme veya mutemet ilişki altında açıklama hakkına sahip olmadığınız içerikler.

  • "ilişki pazarlama", "çöp posta", "Spam", "zincir postalar", ürünler veya ticari çıkarlar hakkında bilgilendirilmek istemeyen Audiophile.org kullanıcılarına eposta ile gönderilen reklamlardan oluşan veya reklamları içeren içerikler.

  • "Hizmetler" altında izin verilenler dışında ticari hizmetlere veya web sitelerine bağlantıları içeren içerikler.

  • Yasadışı hizmetlerin veya satışı yasaklanmış veya yasalarca kısıtlanmış malların reklamını ve/veya satışını yapan içerikler,

  • Yazılım virüsleri, herhangi bir bilgisayar yazılımı veya donanımı veya telekomünikasyon ekipmanının fonksiyonelliğini kısıtlamak veya zarar vermek üzere tasarlanmış diğer bilgisayar kodları, dosyaları veya programlarını içeren içerikler.

  • Siteye aşırı sayıda mesaj gönderilmesi ile diyalogun normal akışını engelleyen veya diğer kullanıcıların hizmetleri kullanmasını negatif bir şekilde etkileyen içerikler.

  • Hizmet ile aktarılan içeriklerin menşeini saklayan yanlış eposta adresleri veya sahte sayfa başlıkları veya maniple edilmiş tanımlayıcılar içeren içerikler,

  Yukarıdaki maddelerin yanı sıra aşağıdaki eylemlerde bulunmayacağınızı da kabul etmiş sayılırsınız;

  • Ticari ve yasa dışı amaçlarla diğer kişiler hakkında kişisel veriler toplamak.

  • Otomatik yollar kullanmak, örümcekler, robotlar, veri arama araçları veya buna benzer Audiophile.org tarafından açıkça izin verilmeyen durumlarda hizmetten veri indirmek,

  • Yerel olmayan veya ilgisiz içerikleri yayınlamak, aynı veya benzer içeriği tekrar tekrar yayınlamak veya makul olmayan veya uygun olmayan şekilde büyük yükleri alt yapımıza yüklemek.

  • Aynı maddeyi veya hizmeti birden fazla sınıflandırılmış kategori veya forumda veya birden fazla temel bölgede yayınlamak.

  • Audiophile.org'un bilgisayar sistemlerine izinsiz erişim sağlamaya çalışmak veya Hizmetin veya Audiophile.org web sitesinin kalitesini etkileyen veya fonksiyonelliğine zarar veren faaliyetlerde bulunmak.

  10. Hizmete ilişkin kısıtlamalar

  Audiophile.org'un, içeriğin boyutu, maksimum gün sayısı, eposta ların maksimum sayısı gibi teknik veya diğer nedenler ile hizmet kullanımını kısıtlayabileceğini kabul etmiş bulunuyorsunuz. Hizmet tarafından aktarılan veya muhafaza edilen içeriklerin silinmesi veya aksamasından Audiophile.org'un sorumlu olmadığını kabul etmiş bulunuyorsunuz.

  Audiophile.org, bir bildiri ile veya herhangi bir bildiri göndermeden Hizmeti (veya herhangi bir bölümünü) değiştirme ve sonlandırma hakkına sahiptir ve Audiophile.org, Hizmet üzerinde yapılan değişiklikler, Hizmeti askıya alma veya sona erdirme kararından dolayı üçüncü bir tarafa veya size karşı sorumlu tutulamaz.

  11. Hizmete Erişim

  Audiophile.org kullanıcısına kişisel olarak kullanmanım için kısıtlı ve özel olmayan Hizmet erişim hakkı verir. Audiophile.org'un yazılı izni olmadan bir başka kullanıcının içeriği veya herhangi bir kısmı değiştirilemez ve yüklenemez. Kişisel kullanım hakkı, içeriğin toplanması, biriktirilmesi, kopyalanması, gösterilmesi veya hizmetten türetilenlerin kullanımını veya Audiophile.org tarafından açıkça belirtilmediği sürece veri arama, robotlar, örümcekler veya benzer verileri toplama araçlarını içermez.

  Genel amaçlı internet arama motorları ve sadece hizmete olan üst bağlantıları göstermek amacıyla bilgi toplamak için kullanılan ticari olmayan hakla açık arşivler sınırlı birer istisnadır ve her birinin sabit IP adresi veya kolayca tanımlanabilir bir ajan kullanan bir seri IP adresi kullanmaları gerekir.

  "Genel amaçlı internet arama motoru" bir web sitesi veya arama motoru veya sınıflandırılan listelerde ve ev, iş, satış, hizmet veya kişisel ilanlar gibi sınıflandırılan listelerin alt gruplarında uzmanlaşan veya sınıflandırılmış reklam hizmetleri sunma işinde olan diğer hizmetleri içermez.

  Audiophile.org web sitenizde, Hizmet üzerindeki yayınlara bir üst bağlantı oluşturmanıza veya bunları göstermenize izin verir ancak bu tür bir kullanım kesinlikle ticari amaçlar gütmeyecek ve/veya haber yayınlama amacı içermeyecektir. Audiophile.org, çalışanları veya bağlı kişileri yanlı, yanıltıcı, aşağılayıcı bir şekilde veya saldırı niteliğinde tasvir etmedikçe Audiophile.org sitelerinin ana sayfasına üst bağlantılar oluşturabilirsiniz.

  Hizmetin, Audiophile.org tarafından size müsaade edilen yetki kapsamındaki erişimin ötesinde kullanılması derhal bu izni sona erdirir. Hizmet veya Hizmet ile sunulan içeriklerin başka amaçlarla kullanımından faydalanmak, bunları toplamak, biriktirmek, kopyalamak için (ticari amaçlar dahil) Audiophile.org'dan kullanım hakkı satın almanız gerekir.

  12. Hizmetlerin feshedilmesi

  Audiophile.org'un, şartlara uygunsuz hareket ettiğinize inanması durumunda kendi takdiri ile hesabınızı etkinleştirme ve etkisiz hale getirme, eposta veya IP adresinizi bloke etme veya Hizmetlere (veya herhangi bir bölümüne) erişiminizi veya kullanımınızı derhal veya bir bildiri göndererek feshetme ve hizmet içindeki içerikleri herhangi bir nedenle çıkarma hakkı vardır.

  Ayrıca Audiophile.org'un Hizmetlere erişiminizi feshetmesinden dolayı size veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı herhangi bir şekilde sorumlu olmayacağını ve söz konusu fesih sonrasında Hizmetlere erişime teşebbüs etmeyeceğinizi kabul edersiniz.

  13. Garantiden Feragat

  Audiophile.org sitesinin ve Hizmetin kullanımına ilişkin risklerin tamamen size aittir. Yasalarca izin verildiği kapsamda Audiophile.org, güvenlik, güvenilirlik, doğruluk, Audiophile.org Sitesinin ve Hizmetin performansına ilişkin tüm garantilerden feragat eder.

  Yasalarca izin verildiği kapsamda Audiophile.org sitesinden veya Hizmetten erişilen veya Audiophile.org sitesindeki bağlantılardan ulaşılan diğer hizmetler veya mallara ilişkin garantilerden de feragat eder. Yasalarca izin verildiği kapsamda Audiophile.org sitesi veya Hizmet ile bağlantılı olarak virüsler veya diğer zararlı bileşenlere ilişkin garantilerden de feragat eder.

  14. Sorumlulukların Sınırlanması

  Meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya ziyan, ister Audiophile.org sitesinin veya Hizmetin kullanımından veya yanlış kullanımından kaynaklansın, ister Audiophile.org sitesi veya Hizmetin kullanılamamasından, kesilmesinden, askıya alınmasından, değiştirilmesinden veya sona erdirilmesinden kaynaklansın, Hizmeti kullanmanızdan kaynaklanan direkt, dolaylı, özel, hiçbir hasardan Audiophile.org sorumlu tutulamaz.

  Bu kısıtlama aynı zamanda Audiophile.org sitesi, Hizmet veya bağlantılara ilişkin olarak yayınlanan veya bunlar üzerinden elde edilen bilgi veya öneriler veya bunlar üzerinden elde edilen hizmet veya ürünlerden kaynaklanan hasarlara da uygulanır.

  15. Tazminat

  Audiophile.org ortakları, görevlileri, çalışanları, bağlı şirketleri, varisleri, temsilcileri, müdürleri, hizmet tedarikçileri, tedarikçileri ve personelini uygun avukatlık ücretleri ve mahkeme giderleri dahil, üçüncü tarafların, Hizmet ile sunduğunuz içerikten veya hizmetin kullanımından, şartların ihlalinden, temsil ve garantilerin ihlalinden veya diğer hakların ihlalinizden kaynaklanan iddia ve taleplerine karşı sorumlu tutmayacağınızı ve giderlerinizi karşılayacağınızı peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

  16. Yetkili Mahkemeler

  Kullanıcı ve Audiophile.org arasında vukuu bulacak kişisel ve özel uyuşmazlıklarda Istanbul (Sultanahmet) mahkemeleri yetkilidir.

 • GİZLİLİK VE ÖZEL BİLGİLER

  Gizlilik ve Özel bilgilerinizin Saklanması

  Hesabınızda şifre koruması vardır ve şifrenizi unuttuğunuz zaman size mail atarak hatırlatırız.

  Audiophile.org, yada Audiophile.org’a giriş yapan kişiler, İLAN GİRİŞ YÜKÜMLÜKLERİ Bölümünde kısıtlanmamış diğer başka web siteleri ile ilgili linkler verebilirler. Bu tip sitelerin güvenlik politikalarından Audiophile.org sorumlu tutulamaz, bu tip linklerle başka bir web sitesinde gittiğinizde o siteye ait güvenlik politikalarını okumalısınız.

  Bilgi Açıklama

  Audiophile.org, aşağıdaki şartlar altında içeriğinizi, eposta adresinizi, IP adresinizi ve diğer bilgilerinizi saklayabilir veya gerekli yasal mercilere verebilir;

  • Yasalara uygun olmayan bir durum var ise veya mahkemelerin talep etmesi halinde,

  • Üçüncü bir şahıs tarafından haklarının ihlal edildiği iddialarına karşı,

  • Üçüncü bir şahsın iletişim bilgilerinin izinsiz veya bir taciz şeklinde yayınlandığı veya aktarıldığına ilişkin iddialar karşısında,

  • Audiophile.org kullanıcıları veya genel olarak toplumun hak, çıkar ve kişisel güvenliklerini korumak amacı ile yapılabilir.